✉ mail: info@szkolnenaklejki.pl 
tel. 666 963 293 (pon-pt 8:30-16:00)

Obecnie czas realizacji wynosi:
1-2 dni robocze + dostawa
 

Jak używać kart obrazkowych - flashcards?

Jak używać kart obrazkowych tzw. flashcards ?

 

Pomysł 1. Szybka prezentacja pojedynczych kart

 

Po prostu pokazujesz kolejno i w energicznie karty z obrazkami, a uczniowie mają za zadanie szybko powiedzieć co jest na obrazku (świetne do nauki i powtórki słownictwa).

 

Pomysł 2. Powolne pokazywanie

 

Podobnie jak w punkcie 1. z tym, że kartę wysuwasz powoli zza innej karty, a uczniowie mają za zadanie odgadnąć wyraz zanim pokaże się cały obrazek.

 

Pomysł 3. Zabawa w „Szymon mówi…”/ „Simon says…”

Po rozłożeniu wszystkich kart na podłodze wypowiadasz zdanie:  „Szymon mówi…” („Simon says…” w wersji ang.) oraz nazwę upatrzonego przez siebie obrazka np. „Szymon mówi jabłko”. Zadaniem dzieci jest wskazanie palcem danego obrazka lub np. stanięcie przy danym obrazku.

 

Pomysł 4. Zgadnij kto to

Opisujesz kolejno kartę (nie pokazując jej uczniom). Np. „To zwierzę ma duże uszy i jest szare”. Zadaniem uczniów jest odgadnąć jaką kartę masz przed sobą.

W wersji obcojęzycznej można również ćwiczyć pytania, prosząc uczniów, aby zgadywali nazwę poprzez pytanie np. "Czy to jest może słoń?"

 

Pomysł 5 Czego brakuje?

Prosimy uczniów, aby dokładnie przyjrzeli się rozłożonym kartom z obrazkami, a następnie zakryli oczy na 10 sekund. W tym czasie zabieramy jedną kartę. Po otwarciu oczu, uczniowie muszą powiedzieć jakiego obrazka brakuje.

 

Pomysł 6. Dobieranka (wymaga kart z nazwami)

Zadaniem uczniów jest dobrać odpowiednie karty z nazwami do rozłożonych obrazków lub na odwrót.

 

Pomysł 7 Memory (wymaga kart z nazwami)

Rozkładamy po jednej stronie karty z obrazkami (obrazkiem do dołu) a po drugiej karty z napisami (również treścią do dołu). Uczniowie odkrywają w jednym podejściu jedną kartę z obrazkiem i jedną z napisem. Jeżeli treść obrazka pasuje do napisu otrzymują punkt. Jeżeli nie to zakrywają i zostawiają na miejscu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium